S*WoundedKnee´s Norska skogkatter

 

 

 

RACEKATTEN Köge 2015-09-27

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
CH S*Derjas Lady 6 7 Ulrike Wahl CACIB

 

DARAK Dragör 2015-08-08

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 9 Leslie van Grebst  CHAMPION

 

CALMARE Kattklubb Kalmar 2015-06-25

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 9 Anne-Gro Edström CAC

 

CALMARE Kattklubb Kalmar 2015-06-27

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 9 Veikko Saarela CAC

 

DACKEKATTEN Gislaved 2015-04-18

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 9 Aliosha Romero Ex 2

 

 

MIN Kattklubb Kristianstad 2015-03-08

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 11 Irene Eek Magnusson Ex 1 BIV NOM

 

RACEKATTEN SORÖ 2015-02-08

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 11 Minna Krogh Ex 4

 

KATTEKLUBBEN KÖGE 2015-01-24

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Derjas Lady 6 11 Olga Komissarova Ex 2

 

RACEKATTEN HERLEV 2014-12-07

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
GIC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 3 Bette Lind CACS NOM
S*Derjas Lady 6 12 Anne Köhn Ex 3

 

DARAK HASLEV 201-11-02

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
GIC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 3 Glenn Sjöbom CACS

 

SKÅNES KATTKLUBB HELSINGBORG 2014-08-16

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
GIC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 3 Mira Fonsen CACS

 

 CALMARE Kattklubb KALMAR 2014-06-29

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
GIC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 3 Britta Busse  CACS NOM

 

CALMARE Kattklubb KALMAR 2014-06-28

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5 Veikko Saarela Grand Int Champion

 

KATTEKLUBBEN HÅRLEV 2014-05-18

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5 Britta Busse CAGCIB

 

RACEKATTEN HÅRLEV 2014-05-18

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5 Yan Roca-Folch Ex 2

 

SVISS TRELLEBORG 2014-05-11

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5  Marie Westerlund  CAGCIB

 

SVISS TRELLEBORG 2014-05-10

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5  Sebastian Pruchniak  CAGCIB

 

DARAK STRÖBY 2014-03-08

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5 Kristina Rautio CAGCIB

 

 KATTEKLUBBEN KÖGE 2014-01-25

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5  Dorte Kaae  CAGCIB

RACEKATTEN NAERUM 2013-12-01

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5 Glenn Sjöbom CAGCIB NOM

 

MÄSTERKATTEN LJUNGBYHED 2013-10-06

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
IC S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 5  Zvezdan Memedov  CAGCIB

 

MÄSTERKATTEN LJUNGBYHED 2013-10-05

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
CH S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 7  Yan Roca Folch  Internationell Champion

 

DARAK DRAGÖR 2013-08-04

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
CH S*Cederskogens Bea Beckerit 4 7  ABS  
CH S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 7  Dieter Filler  CACIB  BIV

 

 DARAK DRAGÖR 2013-08-03

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
CH S*Cederskogens Bea Beckerit 4 7  Minna Krogh  Internationel Champion
CH S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 7  Stephen Henry  CACIB

 

CALMARE Kattklubb KALMAR 2013-06-29

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Clementine Hale 8 9  Yan Roca Folch  CAC
S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 9  Michael Edström  CHAMPION

 

SVISS TRELLEBORG 2013-06-09

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Clementine Hale 8 9 Henry Hornell Ex 3
S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 9 Henry Hornell CAC

 

 

SVISS TRELLEBORG 2013-06-08

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Clementine Hale 6 9 Lene Glem Inte dömd pga fel grupp
S*WooundedKnee´s Buster Keaton 3 9 Lene Glem CAC

 

SYDKATTEN MALMÖ 2013-04-20

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Clementine Hale 6 9 Mikael Edström Ex 2
S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 11 Alexey Shchukin Ex 2

 

MIN KATTKLUBB KRISTIANSTAD 2013-02-23

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Clementine Hale 6 11 Kristina Rautio Ex 1 NOM
S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 11 Geir Edvardsson Ex 1

 

 

KATTEKLUBBEN KÖGE 2013-01-26

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Clementine Hale 6 11 Sebastian Pruchniak Ex 2
S*WoundedKnee´s Buster Keaton 3 12 Sebastian Pruchniak Ex 2

 

SKÅNES KATTKLUBB HELSINGBORG 2012-08-12

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Westernkull Kull      Ex 3
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 9    Ex 3
S*WoundedKnee´s Etta Place 6 12  Jette Eva Madsen  Ex 2

 

SVISS TRELLEBORG 2012-06-03

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 9  Alexey Shcukin  ABS

                                                                                                                                                                  

SVISS TRELLEBORG 2012-06-02

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 9  Stephan Bernard  Ex 2

  

 

                                                                    SYDKATTEN MALMÖ 2012-04-15

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 9  Åsa Hammarlund  Ex 3

   

 

                                                                    SYDKATTEN MALMÖ 2012-04-14

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 9  Jörgen Billing  Ex 3

    

 

                                                                     KATTEKLUBBEN KÖGE 2012-01-29

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 9 Charles Spijker  CAC

                                                 

 MÄSTERKATTEN LUND 2011-10-09

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 11 Marek Chadaj  EX 2

 

MÄSTERKATTEN LUND 2011-10-08

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 11 Irek Pruchniak  EX 1  BIV

 

 SKÅNES KATTKLUBB HELSINGBORG 2011-08-13

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 12  Aliosha Romero  Ex 4

 

 

SVISS TRELLEBORG 2011-07-03

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Cederskogens Bea Beckerit 4 7  Louis Coste  CACIB
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 12  Louis Coste  Ex 1
         

 

       SVISS TRELLEBORG 2011-07-02

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Cederskogens Bea Beckerit 4 7  Yan Roca-Folch  CACIB 
S*WoundedKnee´s Alma Cogan 4 12  Yan Roca-Folch  Ex 1
         

 

                                                                  MIN KATTKLUBB KRISTIANSTAD 2011-05-15

 

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
 S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9  Kristina Rautio  CHAMPION

 

                                                                  MIN KATTKLUBB KRISTIANSTAD 2011-05-14

     

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Cederskogens Bea Beckerit 4 9  Bjarne Wikström  CAC

 

                                                

                                                                         SVISS TRELLEBORG 2010-05-22

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Svansbarnens Charmknutte 3 9  Jette Eva Madsen   CHAMPION

 

                                                                         SYDKATTEN MALMÖ 2010-04-11

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Cederskogens Bea Beckerit 4 9  Annett Sjödin  ABS
S*Svansbarnens Charmknutte 3 9  Kristina Rautio  CAC 

 

                                                                        SYDKATTEN MALMÖ 2010-04-10

KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Cederskogens Bea Beckerit 4 9  Raymond A Saetre  Ex 3
S*Svansbarnens Charmknutte 3 9  Annett Sjödin  CAC 
                                                                                                                   MÄSTERKATTEN HÄSSLEHOLM 2009-10-04
KATT GRUPP KLASS DOMARE RESULTAT
S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9 Minna Krogh Ex 2
S*Svansbarnens Charmknutte  3 11 Annette Engvall Ex 2

 

MÄSTERKATTEN HÄSSLEHOLM 2009-10-03
 KATT  GRUPP  KLASS  DOMARE  RESULTAT
 S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9  Ulrike Wahl  Ex 3
 S*Eternitgårdens Tula av Isfolket  4  9  Ulrike Wahl  Abs
 S*Svansbarnens Charmknutte  3  11  Minna Krogh  Ex 3

 

MIN KATTKLUBB KRISTIANSTAD 2009-08-16
 KATT  GRUPP  KLASS  DOMARE  RESULTAT
 S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9  Minna Krogh  CAC 
 S*Eternitgårdens Tula av Isfolket  4  11  Minna Krogh  Ex 2

 

 

MIN KATTKLUBB KRISTIANSTAD 2009-08-15
 KATT  GRUPP  KLASS  DOMARE  RESULTAT
 S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9  Kristina Rautio  Ex 2
 S*Eternitgårdens Tula av Isfolket  4  11  Kristina Rautio  Ex 2
 S*Svansbarnens Charmknutte  3  12  Åsa Hammarlund  Ex 1 

   

SKÅNES KATTKLUBB OSBY 2009-07-18
 KATT  GRUPP  KLASS  DOMARE  RESULTAT
 S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9  Jette Eva Madsen  Ex 2
 S*Eternitgårdens Tula av Isfolket  4  11  Jette Eva Madsen  Ex 2
 S*Svansbarnens Charmknutte  3  12  Berta Nemcova  Ex 1 NOM 

 

SVISS HÄSSLEHOLM 2009-07-04
 KATT  GRUPP  KLASS  DOMARE  RESULTAT
 S*Cederskogens Bea Beckerit  4  9  Kristina Rautio  Ex 3
 S*Eternitgårdens Tula av Isfolket  4  11  Kristina Rautio  Ex 2

 

 

SYDKATTEN MALMÖ 2009-04-18
 KATT  GRUPP  KLASS  DOMARE  RESULTAT
 S*Et Consortez Kick Ass  3  9  Kristina Rautio  Ex 2
 S* Cederskogens Bea Beckerit  4  11  Sirpa Lindelöf  Ex 1 
 S* Eternitgårdens Tula av Isfolket  4  12  Sirpa Lindelöf  Ex 2